Jak wymienić zużyte wtryskiwacze?
Wtryskiwacze to kluczowe elementy układu paliwowego. Odpowiadają one za dostarczanie paliwa do silnika. Dlatego trzeba je na bieżąco serwisować. Jednak nawet regularne przeglądy nie są w stanie zahamować procesów eksploatacyjnych, prowadzących do zużywania się wtryskiwaczy. Popularną metodą na przywrócenie im sprawności jest ich regeneracja, ale czasami wtryskiwacze muszą zostać wymienione. Sprawdźmy zatem kiedy ma to miejsce i jak tego dokonać?
W jakich sytuacjach należy wymienić wtryskiwacze?
Istnieje wiele czynników, które powodują, że wtryskiwacze zużywają się szybciej, niż powinny. Można do nich zaliczyć stosowanie niskiej jakości oleju napędowego o dużym stopniu zanieczyszczenia, a także błędy podczas demontażu i regeneracji wtryskiwaczy. Na ogół wtryskiwacze powinny wytrzymać od 200000 do 250000 kilometrów przebiegu. Jednak, jeżeli nie są regularnie serwisowane, a sposób ich eksploatacji pozostawia wiele do życzenia, wówczas posłużą znacznie krócej.
Przeczytaj również: Jak naprawić uszkodzoną plandekę samochodową?
Aby ocenić stopień zużycia wtryskiwaczy, należy odwiedzić warsztat samochodowy P&P Common Rail z Wrocławia, który w sposób profesjonalny dba o wtryskiwacze. Oferta serwisu obejmuje kompleksową diagnostykę wtrysku paliwa, która jest podstawą do dalszych działań. W przypadku, gdy wtryskiwacze nadają się do regeneracji, taka opcja proponowana jest klientowi. Przemawiają za nią względy ekonomiczne, bowiem regeneracja wtryskiwaczy kosztuje znacznie mniej niż wymiana. Jeśli jednak poziom wyeksploatowania wtryskiwaczy nie pozwala na ich odnowienie, wtedy trzeba dokonać wymiany.
Przeczytaj również: Jak często należy wymieniać klocki hamulcowe?
Komu powierzyć wymianę zużytych wtryskiwaczy?
Zabieg wymiany zużytych wtryskiwaczy, podobnie jak ich regenerację, warto zlecić specjalistom posiadającym odpowiednie doświadczenie oraz dysponujących profesjonalnym parkiem maszynowym. Dzięki temu mamy pewność, że podejdą oni do tematu w sposób kompleksowy. Prawdziwi fachowcy zajmujący się wtryskiwaczami najpierw przeprowadzą diagnostykę, która pozwoli ocenić ich stan techniczny i dopiero na tej podstawie przedstawią sposoby rozwiązania problemu.
Przeczytaj również: Wszystko, co trzeba wiedzieć o wymianie progów w aucie
Okazuje się bowiem, że wymiana wtryskiwaczy to ostateczność i w większości przypadków wystarczy wykonać ich regenerację. Co więcej, nawet jeśli któryś z wtryskiwaczy nie kwalifikuje się do odnowienia, nie trzeba od razu inwestować w cały zestaw nowych wtryskiwaczy, ale wymienić wyłącznie ten zużyty. Dzięki temu koszt naprawy wtrysku będzie znacznie niższy niż jego wymiana, a zregenerowane wtryskiwacze będą mogły służyć jeszcze przez wiele lat.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana